Equotip 550 Portatif Rockwell Sertlik Cihazı

100 adet
Equotip 550
[Fiyat sorunuz]
Leeb sertlik prensibi, dinamik (sekme) yöntemini baz alır. Sert metalden bir test ucuna sahip bir darbe uygulayıcı gövdeye, test parçasının yüzeyine doğru yay kuvveti ile tahrik verilir. Darbe uygulayıcı gövde, test yüzeyine çarptığında yüzey deformasyonu oluşur ve sonuçta kinetik enerji kaybı...

"Equotip 550 Portatif Rockwell Sertlik Cihazı" ürünü için minimum miktar 1.

Leeb sertlik prensibi, dinamik (sekme) yöntemini baz alır. Sert metalden bir test ucuna sahip bir darbe uygulayıcı gövdeye, test parçasının yüzeyine doğru yay kuvveti ile tahrik verilir. Darbe uygulayıcı gövde, test yüzeyine çarptığında yüzey deformasyonu oluşur ve sonuçta kinetik enerji kaybı gerçekleşir. Sırasıyla testin hem darbe aşaması hem de geri sekme aşaması için darbe uygulayıcı gövde yüzeyden net bir mesafede iken vi ve vr hızlarının karşılaştırılması ile bu enerji kaybı tespit edilir.

Hız ölçümleri, darbe uygulayıcı gövdenin içinde bulunan ve darbe cihazına hassas bir şekilde yerleştirilmiş bobinde bir endüksiyon gerilimi üreten bir kalıcı mıknatıs aracılığıyla gerçekleştirilir. Tespit edilen gerilim, darbe uygulayıcı gövdenin hızı ile orantılıdır. Daha sonra sinyal işleme, sertlik okumasını sunar.

Özellikle İnce Parçalar İçin Çizilmeye karşı hassas ve cilalı parçalar ile ince parçalar, profiller ve borular için özellikle uygundur. Güvenilir bir sertlik okuması için gereken minimum kalınlık, iz derinliğinin on katıdır. Kütle için minimum gereklilik yoktur.

Geniş Sertlik Ölçekleri Kapsamı

ASTM E140 ve ISO 18265'e uygun olarak, HB, HRA, HRB ve daha birçok ortak ölçeğe otomatik entegre dönüştürmeler ile HRC ve HV'de ölçüm.

Çeşitli Numune Geometrilerine Uygundur

Farklı geometriler üzerinde testlerin gerçekleştirilmesine imkan tanıyan benzersiz ölçüm kelepçesi ve destek ayağı, prob için sunulmuştur.

Tüm Ortamlar İçin

Equotip 550 Portable Rockwell, neredeyse hiçbir sınırlama olmaksızın saha, fabrika ve laboratuvar ortamında kullanılabilir.


Rockwell Ölçüm Prensibi

Equotip Portable Rockwell test prensibi, geleneksel Rockwell statik test yöntemini takip eder. Equotip Portable Rockwell Prob ile yapılan ölçümler sırasında, hassas şekilde kontrol edilen bir kuvvet kullanılarak, elmas bir ölçüm ucu test parçası içerisine cebri olarak yerleştirilir. Elmasın iz derinliği, bir yük uygulanır ve serbest bırakılırken sürekli olarak ölçülür. Tanımlanan iki yükte kaydedilen iz derinlikleri d1 ve d2 kullanılarak, fark hesaplanır: Δ = d2 – d1. Bu, geleneksel olarak plastik deformasyonu şeklinde adlandırılır.

Özellikler;

- 7 inç dokunmatik ekran ve Türkçe kullanım menüsü

- 8 gb dahili hafıza (10.000 ölçüm raporundan fazla)

- IP 54 koruma sınıfı ile su ve toza karşı koruma

- Şarj edilebilir pil ile 8 saat’e kadar çalışma ömrü

- Sertlik skalaları arasında kolay geçiş;

(HV, HB, HRC, HRB, HRA, HS, HLD, N/mm2)

- Özel oluşturulabilen kalibrasyon eğrileri

- Tek tuş ile yapılan ölçümleri raporlama

- PDF formatında hazırlanan raporları her hangi bir yazılım gerekmeksizin USB belleğe aktarım

- Kullanıcıyı yönlendiren ekran bildirimleri

- Birleşik yöntem sayesinde Ultrasonik ve Leeb methoduyla ölçüm yapma şansı (Opsiyonel)

- Ölçüm hassasiyeti ± 0,8 μm; ~ ± 1,0 HRC

- Ölçüm çözünürlüğü; 0,1 μm; 0,1 HRC; 1 HV

- Ölçüm aralığı 0-100 μm; 19-70 HRC; 35-1‘000 HV

Paket İçeriği;

- Equotip Tableti ve Bataryası,

- Equotip Rockwell probu ve kablosu

- Kauçuk koruma kasası

- USB kablosu

- ~62 HRC Test Bloğu

- Kullanım Kılavuzu ve Sertifikasyon Belgesi

- Hardcase taşıma çantası ve askılık

- Yüzey pürüzlülük komperatörü

Taksit seçenekleri
Taksit sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
0.00 TL
0.00 TL

Benzer Ürünler

SİPARİŞ ÖNCESİ